DEMANTELEMENT DES CAMPS

Płyta nagrana wspólnie z Balladyną jest swoistym manifestem właściwie dosłownie i w przenośni krzykiem w obronie godności każdego dyskryminowanego Człowieka choć symboliczne dla projektu stały się wydarzenia we Francji związane z wysiedlaniem Romów.
W środku Europy,w kraju szczególnie znanym z takich wartości jak "Wolność","Równość" i "Braterstwo" rząd zdecydował się pozbawić setki ludzi domów i godności...Bez Powodu.


Dokąd pójdą i czym zawinili ?
Pochodzeniem,kolorem skóry czy może tym,że znalezli się w tym kraju w nieodpowiednim czasie -niemal jak Żydzi w czasie II Wojny św.?
Czy to zbyt mocne słowa ?
Mocne słowa dopiero padną...
Do Europy docierają ludzie,którzy niekiedy poświęcają wszystko i narażają własne życie by uciec z kraju ogarniętego głodem,wojną lub reżimem pozbawiającym ludzi godności.
Gdyby współczesne społeczeństwa bardziej kierowały się rozumem niż stereotypami czy co gorsza propagandą neonazistowską (bo nacjonalistyczne ugrupowania pseudo-polityczne nazywam po imieniu),moglibyśmy wiele nauczyć się od takich ludzi.
Czym jest współczesna Europa i co oznaczają "wartości" którymi się przechwala skoro w jej sercu w XXI wieku bezzasadnie pozbawia się ludzi domów i wyrzuca jak rzeczy z kraju w którym niekiedy mogli mieszkać od pokoleń ?


Naszą odpowiedzią na uprawianie jawnej dyskryminacji w pozornie cywilizowanym świecie jest "DÉMANTÈLEMENT DES CAMPS" co oznacza dosłownie "niszczenie osiedli".


Pomimo nawiązania okładki do flagi romskiej,rzecz odnosi się do dyskryminacji wobec każdej mniejszości.
Czy w nieskończoność musimy uczyć się jak fundamentalny jest szacunek dla drugiego człowieka i jak obłudna jest wiara w to,że odbierając prawa jednym zbudujemy świat drugim ?Tytuł to nie tylko nazwa EP ale i pewnego rodzaju projektu stawiającego sobie za cel poruszanie tematów bardzo ważnych i lekceważonych przez media oraz polityke.

Myśląc o błahych problemach zapominamy o umierających z głodu...

Myśląc o tzw.asymilacji emigrantów w Europie nie potrafimy (nie chcemy?) na tyle wysilić mózgu by wyobrazić sobie piekło ludzi uciekających z krajów w których nie da się żyć.
Ci najbiedniejsi,obywatele krajów reżimowych często nie docierają do Europy...

ri.pinger.pl/pgr428/c6a6a13b001f21a54ff7c881/zdjecie_20081026142740_560.jpg

Liczba utonięć uchodźców sprawiła, że Morze Śródziemne i zachodnie wybrzeże Afryki są określane masowymi miejscami pochówku. Niemcy i inne kraje Unii Europejskiej postanowiły wyrazić swój protest przeciwko śmierci tysięcy uchodźców na granicach europejskich.
Oczywiście wiele dobrych intencji deklarowanych ze strony politycznej to pozory.To nie przypadek,choć trudno w to uwierzyć ; kolejni ludzie toną na oczach władz "demokratycznej" Europy co chwilę (!)

Ktoś dba o to byśmy nie mieli o tym pojęcia.
Trudno trafić na informacje konkretnie w tym temacie choć rzecz próbuje nagłośnić min.rzecznik Watykanu a sprawę od bardzo dawna znają organizacje działające na rzecz praw człowieka...

Poniżej przykładowe informacje o tym :
UE patrzy spokojnie i pilnuje by ci ludzie nie mogli przeżyć...
Wielu zawraca się przymusowo z powrotem do kraju objętego wojna czy głodem ewentualnie przetrzymuje całe rodziny w obozach przez wiele lat (!!!),bez wyjaśnień.- I to wszystko TU w Europie w XXI wieku...
Ludzie (tacy przecież jak ja czy Ty) traktowani są jak przestępcy.

Krytykując (słusznie zresztą)ekstremistyczny Islam ulegamy histerii - popadamy w uproszczenia i generalizowanie ale to tylko przykład z brzegu.
Podobnie jest ze wszystkim np. z opiniami na temat przepływu ludności.

Czy sympatyczna pani z Wietnamu podająca posiłek w restauracji stanowi dla Ciebie "zagrożenie" ?
Oczywiście ,że nie ale być może z czasem i Ty uwierzysz w takie rzeczy bo Europa cicho oddala się od demokracji przyzwalając na szerzenie się różnych paskudnych pseudo - ideologii jak nacjonalizm (czyt.neonazizm)czy równie fałszywy socjalizm.
 
Żyjemy w pewnej abstrakcji - co to oznacza ?
Rządy poszczególnych państw decydują o tym co ma nas interesować (z Polską jest podobnie)- mamy wierzyć w rozdmuchane problemy i jednocześnie nie widzieć faktycznej niesprawiedliwości.

To tak jak z Euro - impreza sportowa(w Polsce udana oczywiście)zagłuszyła łamanie praw człowieka i zwierząt na Ukrainie.
Rząd nie zbojkotował Euro na Ukrainie bo ...?
Nie było powodu - widocznie miliony psów zabijanych w szaleństwie na ulicach ukraińskich miast w na prawdę okrutny sposób czy przetrzymywanie więźniów politycznych to błahy powód - tak mieliśmy myśleć i.. 
udało się!   -     większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy i o to włąśnie chodziło,żeby społeczeństwo bezkrytycznie cieszyło sie z Euro także na Ukrainie.

ri.pinger.pl/pgr406/29454e99000aa9444ff7c93c/P3220087-2.jpg

Brawo za głupotę dla naszych przedstawicieli.
Dzięki naszym politykom Polska pokazała,że popiera to co robi Ukraina i nawet głupio cieszy się ,że dostali Euro...
To tak jakby popierać faszyzm wobec zwierząt w tym kraju i łamanie praw człowieka - wstyd.


http://www.ukraina.fniz.pl/


Plan się powiódł - prawie nikt poza jedynym faktycznie niezależnym medium (siecią) nie mówi o tym zupełnie tak jakby tematu nie było (!)

Podobnie jest z ludźmi cierpiącymi i ginącymi za nadzieję... 
Każdego dnia.
Giną tylko dlatego ,że nie maja odrobiny "głupiego szczęścia" jaką mamy my - nie urodzili się w kraju względnie bezpiecznym bez wojny czy głodu na codzień.
Mimo tego pozwalamy sobie na rasizm i kierowanie się stereotypami.
Nie tak dawno Polacy zostali mocno skrytykowani przez pewien holenderski portal co spowodowało nasze "święte oburzenie" oczywiście słuszne ale czym to jest podług podobnych opinii min.naszych wobec innych ludzi i o ile bardziej te krzywdzące "przekonania" są wszechobecne...?

Jak czujemy się kiedy na sobie odczuwamy stereotypową ciemnotę zamiast logicznego myślenia? 

Z drugiej strony nie ma się co dziwić bo nasze "autorytety" min.polityczne często udają,że tak poważnych problemów po prostu nie ma.
Podsuwają inne jak paniczne fobie bez większego uzasadnienia.
My to oczywiście kupujemy.

Czy Demokracja istnieje,czy to tylko kwestia większych lub mniejszych pozorów ?

Czy myślimy samodzielnie pozostając ludźmi we wszelkim tego słowa znaczeniu czy raczej dajemy sobie wkręcać wszystko pozwalając na "sterowanie odgórne" tym którzy tylko zasłaniają się hasłami takimi jak "patriotyzm","prawa człowieka" czy "moralność" ?

--------------------------------------------------

Takie tematy pod prąd - pokazujące niepopularną.. Prawdę,pokazuje poprzez swoją twórczość i występy Balladyna De Tempete o której pisałem tu jakiś czas temu.

http://j.k.gotard.pinger.pl/m/4812863/balladyna-de-tempete

W jej najnowszym cyklu występów zagościła także muzyka Gotarda konkretnie niepublikowany utwór Mitra jako "SORCIÈRE" ze słowami Balladyny.

Bardzo cieszymy się (ja i zespół),że jako GOTARD możemy jakoś uczestniczyć w 
twórczości Balladyny,która jest niczym innym jak tylko...
Wołaniem o prawdę.

Więcej :
http://j.k.gotard.pinger.pl/m/13431139/muzyka-gotarda-i-ostracised-balladyny-de-tempete

W na pozór cywilizowanym świecie nic sie nie zmienia.
Człowiek ,który uciekł z piekła,z kraju gnebionego wojną i głodem nadal pozostaje nikim dla krajów rozwiniętych,dla Europy i tzw."świata zachodniego",który tylko pozornie stawia się za obrońce praw człowieka.

W rzeczywistości ważniejsze są nieludzkie ideologie pod osłona ekonomii zwane polityką...
Fobie nakręcane w społeczeństwach zachodnich w okreslonym celu nie maja żadnej racji bytu a przykładem na to sa kraje,które funkcjonują dobrze mimo dużej różnorodności narodowej (jak UK).

Poniżej fragment koncertu Balladyny i utwór "SORCIÈRE"z muzyka Gotarda :

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW