Blog

Podaj dalej!

2012-07-11 22:49:27, komentarzy: 0

Bez mówienia nie ma działania.


To pewna maksyma zarówno dla mnie jak i dla zespołu.

 

Bez rozpowszechniania informacji nie ma świadomości społecznej na dany temat a bez świadomości danego problemu to co złe nie zmienia sie na lepsze.
Złe prawo pozostaje złym prawem.
Cierpienie ludzkie i cierpienie zwierząt pozostaje niezauważone bez wsparcia nie tylko mediów ale i każdego z nas.

 

W myśl powyższych słów poruszamy tu tematy nie związane jedynie z projektem muzycznym choc głównie tego dotyczny strona.

Także wzrost świadomości społecznej napedzany poprzez niepozorne wpisy na blogach i forach internetowych w ramac danego tematu czy akcji może okazać sie ważny i poprzez podpisy (petycja) czy poprostu wsparcie np.dla organizacji ekologicznej lub innej walczącej o prawa człowieka.

takie wsparcie nic nie kosztuje poza chwilą,która i tak spędzamy  przed monitorem komputera.


ukraine dogs

 

Nie jednokrotnie w sprawach z pozoru beznadziejnych udawało sie zmienic prawo czy uratowac konkretne istnienia i tak dzieje siewłaściwie coraz częściej - dzięki nadal nowemu (w sensie dostepności) medium ,którym jest Internet.

Dzięki wolności jaką daje ten środek przekazu możliwe jest prezentowanie poglądów na blogach,forach internetowych itd.
Dzięki tak niepozornym działaniom jak pisanie na FB narodziła sie ostatnia rewolucja w Egipcie ale także bliżej nas w Polsce w ostatnim czasie następują zmiany prawne lub internautom udaje sie zatrzymac pewne rzeczy niekorzystne (jak np.ACTA).

Najważniejsze pozamuzyczne tematy,które chciałbym poruszyc na tym blogu znajdziecie także w skrótowym opisie w dziale pod linkiem :

 

http://gotard.manifo.com/wazne

 

Czasami niesprawiedliwość można przezwyciężyć... niepozornym działaniem i cierpliwością.
Każdy z Was może realnie pomóc w zatrzymaniu łamania praw człowieka czy zwierząt oraz dołożyc cegiełkę do tego by świat był choć odrobine lepszy.

Jedną z takich rzeczy jest cyrk z udziałem zwierząt - nieludzka rozrywka zabroniona juz w wielu krajach ale o tym więcej w następnym tekście...


...lub na stronie jednej z organizacji :


http://empatia.pl/str.php?dz=4/

 

J.K.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW