Blog

Nowa płyta - w poszukiwaniu inspiracji

2014-05-12 00:34:24, komentarzy: 1

 

Roboczy tytuł pierwszego (nieoficjalnego) kawałka dla nowej płyty to "Dharma" co oznacza po krótce własną droge duchową lub w uproszczeniu odpowiednik naszego przeznaczenia choć znaczeń tego słowa jest więcej. 

 

Poniżej wspomniany zaczątek nowej płyty ;

 

 

Od początku istnienia naszego projektu staramy sie o to by każda płyta tworzyła oddzielną historię ; pierwszy oficjalny album był luźnym odniesieniem do starożytności i myśli filozoficznych nie tylko w Europie a kolejny już czystą aluzją na temat mroków i wzlotów epoki średniowiecza w Europie..

Trzeci z kolei "Sigurd" był zainspirowany światem Wikingów.

Kolejny długogrający krążek cd "Astrolabium" stanowił odniesienie do odwiecznego poszukiwania odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy i próbach znalezienia odpowiedzi w nauce a konkretniej naukach związanych z obserwacją sfery niebieskiej już od czasów starożytnych. Inspiracją były zarówno teorie zapoczątkowane przez  Ericha Danikena jak i trudne do jednoznacznej oceny pamiątki przeszłości oraz... religie i to co je łączy.

Ostatnia płyta była nawiązaniem do myśli ekologicznej - bardzo potrzebnej dziś myśli o zachowaniu świata przyrody,który daje nam wszystko mimo pozornej izolacji Człowieka we własnym świecie.

 

 

Tematyka,która napędza gotardowe granie jest właściwie zawsze troche podobna,fascynują nas dzieje myśli ludzkiej oraz niezwykłe miejsca i to co jest ukryte pomiędzy wierszami historii...


Jednym z pomysłów na nowy album była próba zilustrowania dawnej kultury Japonii - nietuzinkowego kraju obok którego trudno byłoby przejść obojętnie z wielu powodów jednak ostatecznie silna fascynacja kulturą słowiańską i przedchrześcijańską Europą zwłaszcza u żeńskiej części naszego bandu zdecydowała o neco eksperymentalnym pomyśle - swoistej podróźy w czasie i przestrzenii po całym globie.

Dla nas byłby to także pretekst by obudzić "stare duchy" - poszperać w materiałach dotyczących pytań ,które zainspirowały "Astrolabium" czy też ożywić stwory i lęki rodem z epoki tzw.wieków średnich a nawet odwołać sie poraz kolejny do potrzeby powrotu do korzeni  w kwestii naszego walecznego gatunku ludzkiego.


Ostatecznie zdecydowaliśmy,że spróbujemy stworzyć utwory krok po kroku ilustrujące podróż dookoła świata osadzoną w dalekiej przeszłości ; coś jak rejs statkiem w nieznane i odkrywanie nowych lądów.

Będzie tu sporo nawiązań do muzyki dawnej głównie "świeckiego gotyku" ale także tajemniczej przedchrześcijańskiej kultury słowiańskiej czy germańskiej i obowiązkowo skrawka ziemi nie bez powodu uważanego za "matkę kultur" czyli Indii.


Nie wiemy jaki będzie efekt końcowy i na ile podołamy w zadowalający dla nas sposób wykrzesać świat muzyczny ze świata naszej wyobraźni jednak najwyższy czas rozkręcic pracę nad nowa płytka i tym razem postaramy się o więcej informacji dla Was w trakcie nagrań.

 

Dotychczasową dyskografię znajdziecie TU

Zapraszamy także na strone netlabelu z którym współpracujemy od kilku lat

 

A może macie także własne pomysły dotyczące wyobrażenia gotardowej muzycznej podróży po świecie - tego co powinno znaleźć się na takim albumie zarówno w sferze przekazu jak i samych dźwięków ?


Już niebawem zaprezentujemy także testową wersje okładki dla nowej płyty.

Kategorie wpisu: Muzyka, GOTARD
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • BALLADYNA 1:20, 12 maja 2014

    Niesamowite...!

    Odpowiedz
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW