Blog

Nie zastąpimy natury...

2012-12-15 14:23:38, komentarzy: 0

Żadnej formy życia nie potrafimy ulepszyć lepiej niż natura.

 

 

Na mailu znalazłem dziś taką wiadomość :

 

"(...)Jeśli dopilnujemy, żeby nowa ustawa o nasiennictwie weszła w życie wraz z odpowiednimi rozporządzeniami, Polska może dołączyć do grupy krajów europejskich wolnych od upraw GMO. Musimy dopilnować, żeby rząd doprowadził całą procedurę do końca. Możesz nam w tym pomóc - podpisz apel.

 

Polska nie potrzebuje upraw GMO. Zyskują na nich tylko wielkie zagraniczne koncerny, które nie dbają ani o środowisko, ani o ludzi. Co gorsza, jeśli wpuścimy uprawy GMO do Polski, wejdziemy na drogę, z której nie ma odwrotu.

Rząd wielokrotnie składał obietnice bez pokrycia. Nasz kraj potrzebuje skutecznych i natychmiastowych zakazów upraw kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora. Teraz mamy szansę na zablokowanie upraw GMO w Polsce, ale potrzebujemy Ciebie, by ją wykorzystać. Im będzie nas więcej, tym nasz głos będzie silniejszy.

 

Powiedz rządowi, że chcesz skutecznego i szczelnego prawa przeciw GMO. Podpisz apel i dołącz do nas!"

 

Link

 

Joanna Miś, Greenpeace Polska

 

To bardzo ważne.

 

Ustawa o nasiennictwie może spełniać pozytywną rolę jeśli pojawią się w niej odpowiednie zapisy powstrzymujące uprawy GMO i ograniczające rynek GMO w Polsce.

W przeciwnym razie pozostanie szeroko otwarta furtka..

 

 

Człowiek od zawsze udoskonala swoja rzeczywistość w sposób którego.. nie potrafi kontrolować.
Zabawa w tworzenie życia i patentowanie nowych (zmodyfikowanych) organizmów zmienia gospodarkę krajów takich jak Indie... na wielką niekorzyść.


Obawy budzą też badania NIEZALEŻNYCH instytutów i uniwersytetów i wyniki badań w których udowodniono bezpośredni związek między podatnością na choroby (osłabieniem systemu immunologicznego) i GMO a także obawy przed krzyżowaniem się organizmów GMO z naturalnymi co ostatecznie grozi wyginięciem wielu tych drugich.

 

Warto kliknąć

 

Wcześniej powszechnie wierzono,że inżynieria genetyczna ma dobry cel bo w końcu jest to wielki krok w nauce a wizja roślin odpornych na owady czy chemię podobnie jak zwierząt posiadających pożądane cechy.
Z czasem na światło dzienne wyszły jednak wyniki badań nad minusami eksperymentalnych organizmów.

Nagle okazało się,że mimo postępu w technologiach genetycznych GMO nie jest recepta na światowy głód...

 

Świat powoli zdaje sobie sprawę z katastrofy ekologicznej jaką łatwo mogą spowodować wprowadzone do środowiska organizmy GMO.

Poniżej kraje na mapie UE,które wprowadziły już zakaz i ograniczenia dla GMO :

 

gmo,mapa,zakaz upraw,monsanto

 

Autria zdała sobie sprawę z powagi sytuacji już w 1999 roku.


W Polscetymczasem... sprzeciw wobec technologii genetycznej nadal nazywany jest niewiedzą... (?!)

Ofiarami przemysłu korporacyjnego nadal może być też każdy z nas.


Żywność transgeniczna od dawna występuje już w Polsce i w Europie.


Lista produktów

 

Uprawy GMO wszędzie tam gdzie się pojawią - stają się początkiem początkiem poważnych problemów gospodarczych lokalnej ludności i co najważniejsze NIEODWRACALNYCH ZMIAN w ekosystemie czyli wyginięcia naturalnych gatunków.

 

SKĄD SPRZECZNE POGLĄDY ?


I dlaczego największe media tonują i spychają na niższy poziom tak ważny problem...

 

Obawy nie wynikają z niewiedzy.Przeciwnie.

Wiedzę na temat szkodliwości GMO posiadają przecież mieszkańcy kilku krajów jak wspomniane Indie gdzie monopol korporacji z USA wielu doprowadził do skrajnej biedy a nawet.. fali samobójstw.

 

Pod linkiem raport o sytuacji w Indiach...

 

Skoro niektóre rządy jak... rząd RP nadal lekceważą problem i skoro wielu z nas lekceważy zagrożenie w czym pomaga także sprowadzanie tematu na dalszy plan w mediach, to chyba coś tu jest nie tak... (?)

 

Poniżej film obrazujący rzeczywistość w Ameryce łacińskiej.Doskonale obrazuje gospodarczą i ekologiczną katastrofę...

 

 

Wiedzę posiadają także naukowcy,którzy znają efekty uboczne eksperymentów zarówno na roślinach jak i zwierzętach.
Eksperymentalne wprowadzenie zmanipulowanych genetycznie ryb do dzikich w amerykańskim stanie Indiana spowodowało wyginięcie tych drugich po kilku latach...

 

Czy wiemy jaki wpływ na nasz świat będzie mieć zagłada roślin czy zwierząt,które przegrają konkurencje z tymi "lepszymi" organizmami stworzonymi przez człowieka ?

 

Dlaczego fakty są sprowadzane do roli teorii spiskowej i dlaczego tak łatwo ulegamy euforii zaufania inżynierii genetycznej jako rzekomej recepcie na głód światowy skoro wszystko to już dawno obalono a szereg krajów biednych świadomie odrzuca modyfikowana żywność w ramach pomocy żywnościowej ?

 

Technologia upraw GMO niszczy współistniejące środowisko w przypadku roślin jednak GMO to także zwierzęta ;
stworzono już sporo krzyżówek jak... mysz z mięśniami człowieka.
Cierpienie tego zwierzęcia musiało być niewyobrażalne.
Dowiedziono także,że zwierzęta transgeniczne żyją krócej i są bardziej agresywne.

 

Korporacje zajmujące się GMO to głównie Monsanto.
Soja w tzw zdrowej żywności czy skład produktów wymienionych we wspomnianej "czarnej liście" najpewniej maja związek z ta korporacja czy pośrednikami.

Monsanto ma na koncie sporo spraw sądowych związanych z łamaniem praw człowieka.

Wysiedlanie lokalnej ludności w Ameryce Południowej,szalona wycinka drzew ekosystemu lasów deszczowych (tego człowiek nie odtworzy nigdy) i w końcu monopol w gospodarce więc swoista władza w wielu krajach...

 

To zagrożenia realne z którymi już zmagają się ludzie w różnych częściach świata.

W Paragwaju czy Argentynie zachorowalność zwiększyła się w krótce po zdominowaniu gospodarki tych krajów przez giganta "Monsanto" z USA
Z Monsanto procesuje się praktycznie niezliczona ilość ludzi - oczywiście najczęściej bezskutecznie bo trudno wygrać z korporacja mająca w garści gospodarkę USA...

 

O tym jakie szkody nowa żywność wyrządzi w ekosystemie lokalnym a w dłuższej perspektywie na planecie zapewne przekonamy się prędzej czy później (my lub przyszłe pokolenia).

 

Będzie tak jeśli pozostaniemy bierni dalej lekceważąc problem i ślepo ufając korporacjom niszczącym świat.

 

Dla przypomnienia 


(J.Kul)

Kategorie wpisu: Podaj dalej!, Ważne!, Współpraca
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW