Blog

Jak zatrzymać okrucieństwo ? - Coś się jednak udaje (!)

2013-06-17 13:49:34, komentarzy: 0

Batalia o powstrzymanie budowy tzw fermy futrzanej w miejscowości Żurawina pod Wrocławiem trwała 2 lata jednak ostatecznie determinacja zarówno internautów jak i mieszkańców oraz samego stowarzyszenia Koalicja Antyfutro odniosła zamierzony skutek.

antyfutro.jpgPodobnie wspólną determinacją udało uniknąć się legalizacji tego co śmiało nazwalibyśmy obozem koncentracyjnym dla zwierząt także w Brześciu i Przelewicach ważny krok bo pokazuje,że DA SIĘ więc warto.

Dlatego również poświęcić chwilę oraz podać info dalej :

antyfutro.pl/petycje/

O tym,że trudno walczyć z dużym przemysłem jakim są w Polsce okrutne hodowle zwierząt traktowanych na starcie jako materiał handlowy nie trzeba chyba nikogo przekonywać tym bardziej warto zwrócić uwagę na to co pokazują takie przykłady.

W chwili obecnej Polska to ok... 800 takich ferm dlatego docelowo jedynym rozwiązaniem jest prawny zakaz takiej działalności.

To możliwe bo zdecydowało się na to już kilka krajów min.Holandia,która była potentatem tego "przemysłu".Podobny zakaz wprowadziła także min Wlk Brytania ,Słowenia czy Bośnia i Hercegowina a rzecz zapoczątkowała Austria już w 1998r.

Więcej :


http://www.otwarteklatki.pl/zwyciestwo-mieszkancow-zorawiny/#.Ub78zPn3OSo

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Własna strona www za darmo - sprawdź