Blog

AKCJA STOP SKARYSZEW - POPIERAMY I ZACHĘCAMY WAS DO POMOCY !

2013-02-10 20:56:34, komentarzy: 2

http://www.stop-skaryszew.pl/index.php/pl/


Polska jest liderem w ilości okrutnych transportów koni przeznaczonych na rzeź.


Najbardziej znany z targów znajduje się w Skaryszewie.
To tzw."Wstępy" zwane także przewrotnie... świętem konia...


Przerażone zwierzęta,pobite,upychane w wozach sparaliżowane strachem... w asyście uśmiechniętych rolników.To typowy obrazek z końskiego targu na który wiele zwierząt przywozi się w niedzielę.To dopiero początek drogi bo dopiero następnego dnia odbędzie się targ na którym nikt nie zwraca już uwagi na krew czy metody upychania zwierząt na ciężarówki,które dla wielu z nich okażą się grobem.

Po konie przyjeźdźają głównie Włosi.Zwierzęta w warunkach urągających godności pokonaja tysiące kilometrów.Z tego czy innych miejsc w Polsce niektóre ledwie żywe po długiej drodze trafia dopiero do punktów przerzutowych a stamtąd nawet na inny kontynent...Na stronie Urzędu Miasta Skaryszew czytamy: „Zazwyczaj na Wstępach na sprzedaż wystawianych jest około 1.000 -1.500 koni, a na jarmarku pojawia się ponad 30.000 osób, głównie rolników. Jest to największy w Polsce i w Europie jarmark koni pociągowych, roboczych i rekreacyjnych.”

Oczywiście nie ma tam informacji,że zdecydowana większośc z nich przeznaczona jest na rzeź.

Powiatowi lekarze weterynarii czy podobne służby rzadko widza powód do interwecji o czym pisze min.pani Skarlett Szyłogalis.Przy okazji od razu polecamy stronę akcji przeciwko dalszej legalności procederu w Polsce :


AKCJA STOP SKARYSZEW

 

Konie sprzedają nawet znane stajnie bo to tańsze niz leczenie.Bardzo często wystarczy zwichnięcie kopyta by złoty medalista zamienił sie w odstawionego w bocznej szopie nieudacznika,który czeka na nieopisany dramat.. Co znacza takie słowa jak hipoterapia czy rzekoma miłosc do koni ze strony jeźdźców takich stajni skoro za wierność i poświęcenie TAK odpłacamy sie tym zwierzętom?

"Mówisz, że Je kochasz, że nie godzisz się na masową rzeź koni. 
Bądź z nami w Skaryszewie 17/18 lutego- POMÓŻ!" - apelują obrońcy zwierząt.

17 i 18 lutego organizacje czekaja na przybcie wszystkich osób chętnych zaprotestować pzeciwko okrucieństwu i głupocie w trakcie targu.

Nie trzeba chyba przypominac o tym jaką rolę koń odegrał w polskiej historii...

Tym bardziej dziwi skala okrutnego procederu

Konie bez względu na to czy pracują ciężko wożąc ludzi czy pomagając ludziom w terapii lub nawet zdobywając medale na wyścigach... bardzo często kończą w rzeźni.
Człowiek nie ma żadnych oporów.
Klacz w ciąży,koń zmaltretowany ciężką pracą czy złoty medalista... to bez różnicy kiedy można zarobić.


skaryszew polityka ekologia


Na targach jak w Skaryszewie panuje totalny brak kontroli oraz agresja wobec zwierząt traktowanych juz praktycznie jak martwe.

“Tutaj odbywa się jarmark, na którym można się najeść, kupić siodło, kapelusz kowbojski, gumofilce i baty. Skóry zdarte z saren i dzików, wypchane lisy i chronione ptaki.  Przede wszystkim konie. Wszystko przy dźwiękach muzyki ludowej ,,wyryczanej’’ przez zespoły. Na straganach puszczana ,,na ful‘’ muzyka disco polo, a Ksiądz z kropidłem ,,chodzi i święci’’.”(Fragment jednej z relacji z targu w Skaryszewie)


Co mogłoby zmienic sytuacje ? Zapis prawny w którym koń byłby określony jako zwierze towarzyszące człowiekowi czyli traktowane tak jak pies czy kot.To uniemożliwiłoby sprzedaż a za znęcanie sie łatwiej byłoby ukarać - przynajmniej w teorii.

O to właśnie szereg instytucji zajmujących sie sprawą jak fundacja Tara czy Pegazus poprosiły posłów.Co dziwne dotychczas sejm odrzucał podobne nowelizacje troche tak jakby obraz tego co dzieje sie na targach i w transportach był posłom obcy ale pozostaje nadzieja,że tym razem nasza "góra" nie pozostanie na to głucha.

Wiadomo,że sa to zwierzęta,które nie tylko nam towarzysza ale pomagaja np w rehabilitacji chorych dzieciaków...

Jak długo będziemy sie im odpłacać w taki sposób ?


http://www.stop-skaryszew.pl/index.php/pl/


POMOŻECIE TAKŻE ROZPOWSZECHNIAJĄC INFORMACJE ZE STRONY AKCJI LUB TEGO TEKSTU.

Piszcie o tym ile się da,na blogach czy forach internetowych lub FB.i niech przybywa kto może,możliwe,że spotkamy się tam w dobrej sprawie bo tez postaram się pojechać.

Wszystkie materiały dostępne na stronie akcji są przeznaczone do udostępniania.

Do dzieła ! najwyższy czas by przestać się za to wstydzić i zmienić to czego prawo powinno zakazywać już od dawna.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • J.K. 21:11, 10 lutego 2013

  Piszcie o tym na blogach,forach internetowych i wszędzie gdzie się da.
  Bardzo możliwe,że w czasie festiwalu okrucieństwa również ktoś od nas będzie na miejscu.
  Wykorzystane materiały pochodzą z zasobów Tary i akcji współorganizowanej przez szereg stowarzyszeń a wszystkie materiały wykorzystane zarówno tu jak i na podanej stronie można (i trzeba) rozpowszechniać.

  Liczymy na Was.

  J.Kul

  Odpowiedz
 • BALLADYNA 0:20, 11 lutego 2013

  Nikt juz nie powinien pytac: "Tradycja CZY gehenna"; wreszcie powinno stac sié jasne, ze... "tradycja = gehenna"...!
  A okràgle twarze usmiechniétych rolnikôw znam od zawsze - jak rôwniez réce ukrécajàce w tym samym czasie glowy kurom, wyciàgajàce wymiona krowom czy... wpychajàce "bydlo" do kojcôw masowej zaglady.
  stwierdzenie "Lamanie praw zwierzàt na targu" jest jakàs niedorzecznoscià. Tak, jakby sam "targ" byl czyms najzupelniej normalnym, ze sprzedawaniem na nim zywych stworzen.
  Robi sié od tego wszystkiego mdlo (mialabym ochoté zajsc z bombà na to miejsce tortur; szkoda, ze nie jestesmy wszechmocni).
  Zaraz przelinkujé...

  Odpowiedz
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW